Noc Biologów

12 stycznia uczniowie klasy 2b i 3a wzięli udział w tegorocznej edycji Nocy Biologów. Zajęcia „KOLIBRY. DIAMENTOWE PTAKI” przeprowadzone przez dr Dominikę Mierzwę-Szymkowiak oraz dr Magdę Kowalewską-Groszkowską, w których uczestniczyli odbywały się w Laboratoriach Instytutu Zoologii PAN w Palmirach. Drugo i trzecioklasiści mieli okazję wysłuchać interesującego referatu (ilustrowanego prezentacją zdjęć) o biologii tych niesamowitych ptaków. Dodatkowo, na uczestników czekała kolibrowa niespodzianka czyli samodzielnie przygotowanie poidełka i stworzenie repliki gniazd.
W drodze powrotnej odwiedzili zlokalizowane na poludnie od wsi Palmiry jedno z najbardziej znanych Miejsce Pamięci Narodowej – cmentarz w Palmirach.