4a i 5b na wyciecze w Łodzi

26 września klasy 4a i 5b zawitały do Łodzi. Zwiedzanie zaczęli od łódzkiego ZOO, miejsca, gdzie znalazło swój drugi dom wiele dzikich zwierząt. Przeszli najdłuższym tunelem podwodnym, podziwiając 180 gatunków ryb, w tym rekiny. Udali się również do dawnej fabryki, zamienionej dziś w centrum handlu, rozrywki i kultury. Obejrzeli najpiękniejsze łódzkie wille i pałace, w tym pałac fabrykanta Izraela Poznańskiego, w którym kręcono sceny z filmu „Ziemia Obiecana” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Wycieczka do Łodzi nie mogłaby się obyć bez spaceru najdłuższą w Europie ulicą handlową czyli Piotrkowską – zwaną przez łodzian Pietryną.
Zarówno czwartoklasiści jak i ich koledzy z klasy piątej wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i już planują kolejne wycieczki w ramach własnego projektu „Poznaj swój kraj”.