Co ciekawego jest w Kłodawie?

27.09.2023r. uczniowie klasy 6a i 6b wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie. Po dotarciu na miejsce i instruktażu dotyczącym bezpiecznego zachowania się w kopalni, zjechali 600 metrów pod powierzchnię ziemi by zajrzeć do wnętrza największej i najgłębszej kopalnią soli w Polsce i poznać pracę górników, obejrzeć system komór i korytarzy oraz prace wydobywcze – etapy wydobywania soli kamiennej, a przede wszystkim podziwiali podziemne cuda natury czyli pokłady soli liczące 250 mln lat . Atrakcji było wiele – w podziemnej stacji każdy mógł zasiąść w wagonie podziemnej kolejki, a także zjechać specjalnym koszem z prędkością 6m/s. Na pamiątkę wizyty w kopalni, każdy uczestnik mógł zabrać bryłkę soli mieniącą się odcieniami różu, błękitu, zieleni i dostał prezent – 3,5 kg soli z Kłodawy.
Następnym etapem wycieczki była wizyta w Arkadii k/ Nieborowa – parku założonym na przełomie XVIII i XIX wieku, który jest jednym z najpiękniejszych ogrodów krajobrazowych w Polsce. Cechą charakterystyczną tego miejsca są liczne budowle o różnorodnym charakterze i stylach, które tworzą unikalną scenerię.
Pozytywne wrażenia potęgowała jeszcze piękna pogoda.