Granda i Bone czyli psy ratownicze w naszej szkole

22 i 25 września do naszej szkoły zawitali niezwykli goście – Bone i Granda ze swoimi przewodnikami, p. Pauliną Kamińską i p. Łukaszem Malickim. którzy na co dzień służą w OSP RW Nowy Dwór Mazowieckim.
W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas 1-3, którzy mieli okazję przypomnieć sobie jakie ważne zadania realizuje Ochotnicza Straż Pożarna, utrwalić numery alarmowe oraz poznać umiejętności psów ratowniczych, bo Granda i Bone to psy ratujące ludzi, w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Na własne oczy mogli obserwować i podziwiać jak sprawnie poszukują, odnajdują i sygnalizują odnalezienie osoby potrzebującej pomocy oraz wiele innych „psich sztuczek”, którymi (zachęcone przysmaczkami) popisywały się psy.
Pytaniom, głaskaniu i pamiątkowym zdjęciom nie było końca bo dawno już żadne odwiedziny nie wzbudziły tyle pozytywnych emocji.
Bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy powodzenia w każdej akcji.
Trzymamy za Was kciuki!!!