W Dniu Nauczyciela, w dniu Waszego święta

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole rozpoczął się od miłego akcentu za sprawą uczniów klasy 7B, którzy uśmiechnięci wraz z wychowawcą przywitali Dyrekcję, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły wręczając Im własnoręcznie wykonane kwiatki jako symbol pamięci i wdzięczności dla tych, którzy kształcą i wychowują, modelują charaktery jak również inspirują do działania młode pokolenie.
Miłych akcentów tego dnia było więcej, np: Samorząd Uczniowski „poczęstował” wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły ciasteczkami z samymi pozytywnymi wróżbami 😉, a Mały Samorząd przekazał najserdeczniejsze życzenia na własnoręcznie wykonanych kartkach.
Nauczyciele i uczniowie próbowali zamienić się rolami. Śmiechu, zabawy i emocji było co nie miara 😂
Rozegrano bowiem też mecz koszykówki nauczyciele-uczniowie. W tym roku zwyciężyli nauczyciele 26:24. Ponadto odbył się konkurs rzutów do kosza w którym zwyciężyli: Katarzyna Winnicka i Daniel Zdunek.
Z tej też okazji Mały Samorząd Uczniowski ogłosił również konkurs plastyczny „Portret mojego nauczyciela”. Powstało wiele prac konkursowych, ale zdaniem samorządowego jury, które w tajnym głosowaniu ustaliło werdykt. Zwycięzcą została Maja Krzyczkowska uczennica klasy 2a, która wykonała portret swojej wychowawczyni. Gratulujemy!
Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela przypadł dokładnie w 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, która jako pierwsza w dziejach edukacji kreowała model świeckiego nauczyciela. Niestety nie przetrwała w zawirowaniach dziejowych.