Świetna młodzież, fajni opiekunowie, śnieżne stoki – to musiał być super wyjazd!

Po tygodniowym pobycie w Dzierżoniowie (15-21.01.2018 r.) wszyscy wrócili cali i zdrowi.

W tym roku dopisała śnieżna pogoda dzięki czemu udało się zrealizować plan pobytu w 100%.

Oprócz nauki i doskonalenia jazdy na nartach, młodzież zwiedziła Dzierżoniów oraz Wrocław, gdzie największe zainteresowanie wzbudziła Panorama Racławicka oraz Afrykarium. Dużą frajdą była też kręgielnia i dla zregenerowania sił – kino w Świdnicy. Ponadto w Szkole Podstawowej nr 9 – gdzie zorganizowany był nocleg – do dyspozycji była sala gimnastyczna a co za tym idzie sporo atrakcji wymyślanych przez opiekunów (piłka siatkowa, tenis stołowy, piłkarzyki, karaoke, dyskoteki, talent show).W drodze powrotnej do Serocka uczestnicy zimowiska zwiedzili kompleks Włodarz, największy obiekt projektu „RIESE”, w Jugowicach.

Coroczne zimowiska to jeden z elementów współpracy partnerskiej Dzierżoniowa i Serocka.