Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek

W poniedziałek 26 lutego 2018 r. do naszej szkoły przybyła pani Agnieszką Frączek. Zaproszony gość to znana autorka wierszy i opowiadań dla dzieci. Jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem, co ma odzwierciedlenie w twórczości.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1-3. Autorka bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami opowiadając zabawne historie. Zdradziła dzieciom, że inspiracje czerpie z wyobraźni, z codziennego życia i języka. Ważne miejsce w życiu i jednocześnie twórczości pani Agnieszki Frączek zajmują zwierzęta, a w szczególności koty, które uwielbia.Pani Agnieszka pisząc teksty dla najmłodszych zawsze myśli o tym, jak je zachęcić do czytania, nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni, a zarazem rozbawić.

Uczniowie i nauczyciele uczestniczący w spotkaniu z zaciekawieniem słuchali opowieści i czytanych wierszy. Zadawali też wiele pytań, na które otrzymali wyczerpujące, pełne humoru odpowiedzi.

O tym jak bardzo podobało się młodym czytelnikom spotkanie świadczyła długa kolejka „po autograf”, a książka z podpisem pisarki z pewnością będzie niezwykłą pamiątką.