Jak radzić sobie w sytuacji doświadczenia przez dziecko zjawiska hejtu

Rodzice często nie zdają sobie sprawy, w jakim stopniu ich dzieci funkcjonują w rzeczywistości wirtualnej. Znajomości zawierane w szkole, na obozach, w klubach sportowych przenoszą się i żyją równolegle w mediach społecznościowych. Facebook, snapchat, instagram, askfm, youtube, musical.ly, to przestrzenie gdzie młodzi ludzie wymieniają się zdjęciami, komentarzami, spostrzeżeniami. Próba zakazania korzystania z internetu zamiast zatrzymać zjawisko będzie impulsem do ukrywania lub szukania nowych form kontaktu wirtualnego i może spowodować wykluczenie dziecka z grupy rówieśniczej. Podczas gdy dla młodego człowieka grupa, przynależność do niej, akceptacja z jej strony jest, w tym okresie życia, sprawą priorytetową. To co możesz zrobić jako świadomy rodzic, to zaakceptować ten fakt i nauczyć się korzystać z mediów społecznościowych oraz zrozumieć problem hejtu, który ma miejsce w internecie i może dotknąć Twoje dziecko. Konsekwencje tego zjawiska często bywają poważne.

Jak radzić sobie w sytuacji doświadczenia przez dziecko zjawiska hejtu