I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej „Sercem pisane” – za nami!

14 lutego w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej „Sercem pisane” pod Patronatem pana Burmistrza Miasta i Gminy Serock Artura Borkowskiego..
W konkursowe szranki stanęło 17 uczniów ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy, którzy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 i 7-8. Ich prezentacje oceniała 4-osobowa komisji konkursowa, której przewodniczyła poetka pani Izabela Budzyńska.
Uczestnicy prezentowali utwory A. Osieckiej, W. Szymborskiej, M. Pawlikowskiej -Jasnorzewskiej, A. Mickiewicza i wielu innych poetów, którzy pisali o miłości interpretując je w ciekawy i twórczy sposób. Jury miało bardzo trudne zadanie, ale po długich obradach ustaliło werdykt końcowy.
W kategorii klas 4-6:
I miejsce zdobył Jan Kaczyński (SP Wola Kiełpińska),
II miejsce Hanna Popko (SP Jadwisin),
III miejsce Sandra Nyga (SP Serock).
W tej kategorii jury przyznało również dwa wyróżnienia: Martynie Kowalskiej (SP Jadwisin), i Sebastianowi Karwackiemu (SP Serock).
W kategorii klas 7-8:
I miejsce ex aequo zajęli: Alicja Rasińska (SP Wola Kiełpińska) i Marcel Piątak (SP Serock),
II miejsce Jan Chełstowski (SP Jadwisin),
III miejsce Julia Kaczyńska (SP Wola Kiełpińska)
W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Lena Żółtek (SP Jadwisin) oraz Szymon Dźwigacz (SP Jadwisin).
Celem konkursu było m.in. odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności recytacji wybranych tekstów i oswajanie ze sztuką autoprezentacji i wystąpień publicznych.
Uczestnicy konkursu zdobyli serca jury świetnym przygotowaniem, zaangażowaniem i interpretacją tekstów. Gratulujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się podczas II edycji konkursu.