Dzień Głośnego Czytania

Drodzy Rodzice i Sympatycy naszej placówki!

29 września obchodziliśmy wyjątkowy dzień – Dzień Głośnego Czytania 🤴📖. To święto literatury było dla nas nie tylko okazją do wspólnego, głośnego czytania, ale także doskonałym pretekstem do rozpoczęcia cyklicznych spotkań czytelniczych z udziałem zaproszonych gości w akcji „Czytanie na dywanie”.
       Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć pierwszych czytelników w ramach tej akcji. Dzieci jak zahipnotyzowane przysłuchiwały się przygodom bohaterów literatury dziecięcej.
       Ale to jeszcze nie wszystko! Dzień ten stał się też idealnym wstępem do naszego nowego projektu czytelniczego „BAJU, BAJ…”.
W grupie najstarszej dzieci miały okazję zagłębić się w świat ludowej baśni „Co dudni w studni?”. Dzięki swojej pracowitości i zaangażowaniu zdobyły magiczny klucz, który, jak głosi legenda, otwiera wszystkie drzwi. Tego dnia przedszkolaki poznały również znaczenie kilku gwarowych zwrotów, takich jak: cembrowina, izba czy żupan.
       Czytanie dzieciom jest niezwykle ważne. Rozwija ich wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, uczy empatii i pozwala lepiej rozumieć otaczający świat. To także wspaniała okazja do budowania silnych więzi między dorosłymi a dziećmi, a także wpajania miłości do literatury od najmłodszych lat.
       Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w to święto literatury i cieszymy się, że możemy wspólnie rozwijać czytelniczą pasję naszych podopiecznych.
Dzięki takim chwilom uczymy nasze dzieci miłości do książek, rozwijamy ich wyobraźnię oraz umiejętność interpretacji opowieści.
       Czekamy z niecierpliwością na kolejne „Czytania na Dywanie” i już teraz zapraszamy innych rodziców do wzięcia udziału w tej wspaniałej akcji!
Do zobaczenia na kolejnych czytelniczych spotkaniach!

Zespół Przedszkola Leśna Akademia.