Całkiem nowa „Akademia Pana Kleksa”

W piątek – 23.03 – z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany wyjazd uczniów klas kl. 1-3 do kina Helios w Legionowie na budzącą niezwykłe zainteresowanie widzów nową wersję filmową „Akademii Pana Kleksa”.
Gdzieś tam znajduje się Akademia, w której dzieci z największą wyobraźnią rozwijają swoje zdolności pod bacznym okiem profesora Ambrożego Kleksa. Co jakiś czas jego wierny pomocnik, Mateusz przemierza cały świat i zaprasza do wyjątkowej szkoły kolejne pokolenia uczniów. Tym razem trafił także do polskiej dzielnicy w Nowym Jorku, gdzie mieszka obchodząca właśnie 12 urodziny Ada Niezgódka. Dziewczyna z początku sceptycznie nastawiona daje ponieść się przygodzie i udaje się do tytułowej Akademii.
Uczniowie kl. 1-3 z zapartym tchem śledzili przygody głównych bohaterów. A dzięki scenom mrożącym krew w żyłach jak i tym wzruszającym seans zapewnił młodym widzom wiele emocji.