Magiczne lekcje zamkowe

11 października uczniowie klas 2b i 3a uczestniczyli w nietypowych zajęciach. Były to lekcje muzealne, które odbywały się w Zamku Królewskim w Warszawie.
Zamek zawsze ma coś magicznego w sobie, ale kiedy nie ma jeszcze innych zwiedzających i można zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne, spotkać postacie jakby przybyłe z przeszłości ta magia jeszcze się potęguje.
Drugoklasiści w trakcie zajęć wraz z przewodnikiem poszukiwali Kiopka – ulubionego pieska króla Stanisława Augusta. „Przeszukując” zamkowe komnaty poznali rodzinę króla, jego przyjaciół i mieszkańców Zamku, Spotkali także dworzanina, dzięki któremu piesek został odnaleziony.
W tym samym czasie trzecioklasiści w trakcie wędrówki po zamkowych komnatach spotykali niesfornego królewskiego pazia, który opowiedział im o trudach nauki i męczących obowiązkach, jakie spoczywały na najmłodszych dworzanach w XVIII w. Dzięki jego opowieści poznali organizację dworu królewskiego, zwyczaje na nim panujące oraz przyjemności i rozrywki, którymi dworzanie umilali sobie czas.
W czasie pobytu w zamku poznali również podstawowe zasady i znaczenie dworskiej etykiety.