Dzień Drzewa w Przedszkolu Leśna Akademia

🍂🌳 Świętujemy Dzień Drzewa w naszym przedszkolu! 🌲🍁

       10 października obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Drzewa. Z tej okazji przeprowadziliśmy wiele wspaniałych działań, które pozwoliły naszym przedszkolakom zrozumieć, jak ważne są drzewa w naszym życiu.
Projekt „DRZEWO” 🌳. Stworzyliśmy symboliczne drzewo, na którego gałęziach zapisywaliśmy różnorodne korzyści, jakie nam drzewa przynoszą.
       Zadanie projektowe „Magiczne Drzewo”- „Magiczne Drzewo” autorstwa Yayoi Kusama stało się inspiracją do stworzenia instalacji naszego „Magicznego Drzewa’ na terenie przedszkola Leśna Akademia
       Podczas wycieczki odwiedziliśmy imponujący dąb w Szadkach, którego majestatyczny pień i rozłożyste konary zachwyciły wszystkie dzieci. Wróciliśmy z pięknymi liśćmi i żołędziami, które znalazły swoje miejsce w kąciku przyrody.
       Mieliśmy również zaszczyt gościć Pana Leśniczego, który obdarował nas młodymi sadzonkami do posadzenia w naszych ogrodach. Będą one wspaniałym symbolem wzrastania razem z nami i prowadzenia obserwacji przyrodniczych przez kolejne lata.
       Przedszkolaki zgłębiały tajniki przyrody, ucząc się o budowie drzewa, o tym, co jest dla nich niezbędne do życia oraz jak wielką rolę pełnią w życiu ludzi i zwierząt. Podziwialiśmy także młode dęby i leszczynę.
       Nasze „Liski” przeprowadziły fascynujące doświadczenie, które pomogło nam wyselekcjonować najlepsze żołędzie do wysiewu. Razem zakładaliśmy hodowlę dębów.
       Nie tylko żołędzie były w centrum uwagi. Z ogromnym zainteresowaniem poznawaliśmy różnorodność nasion, z których wyrastają drzewa. To była niesamowita lekcja o tym, jak różne i unikatowe mogą być początki wielkich drzew.
       Kulminacyjnym momentem obchodów Dnia Drzewa było sadzenie sadzonek sosny i czarnego bzu w towarzystwie wszystkich przedszkolaków i Pana Leśniczego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych wspaniałych chwil spędzonych w bliskości przyrody!