Andrzejki zorganizowane w ramach Szkoły Współpracy za nami…

Andrzejki – to czas magii, czarów i wróżb, dziś traktowany raczej z przymrużeniem oka, jednak z szacunkiem dla tradycji i obrzędów ludowych przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, co przyniesie im przyszłość, natomiast Panowie, w wigilię św. Katarzyny o kilka dni wcześniej. Dzisiaj łączymy to w jednej zabawie andrzejkowej.
Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, która łączy społeczność uczniowską, uczy kreatywności, pobudza wyobraźnię, rozbudza młodzieńczą fantazję i przenosi w świat marzeń, pozwalając oderwać się, choć na chwilę od rzeczywistości.
29 listopada w naszej szkole zostały zorganizowane wróżby i zabawy andrzejkowe dla najmłodszych uczniów z klas 1-3 SP oraz dyskoteka z konkursami dla uczniów starszych klas. Zabawa andrzejkowa została zorganizowana pod patronatem „Szkoły Współpracy” przy współpracy Samorządu Uczniowskiego i Wychowawców świetlicy szkolnej.
Emocje związane z wróżbami osłodziły słodkie wypieki dostarczone przez mamy naszych uczniów a urozmaiciły, loteria fantowa, malowanie twarzy i zabawy z konkursami przy rytmach disco.
Świece, lampiony, elementy dekoracji przygotowane pod okiem Pani od plastyki wprowadzały nastrój tajemniczości. Zabawa była przednia, tanecznym pląsom towarzyszył, wspólny śpiew i radość.
Nasi uczniowie udowodnili, że potrafią się bawić, cieszyć zabawą i już z utęsknieniem czekają na następne. Do domów wrócili pełni wiary, w spełnienie wróżb i przepowiedni. Czego, im serdecznie życzymy!

ZA UDANĄ ZABAWĘ DZIĘKUJEMY wszystkim zaangażowanym przy jej organizacji:

  • Rodzicom, którzy przekazali ciasta i fanty na loterię,
  • Uczennicom prowadzącym: zabawy i konkursy dla młodszych, wróżby, loterię, malowanie twarzy, kawiarenkę oraz uczniom i uczennicom, którzy zapewnili dobrą muzykę i dekorację sali: Klaudii, Zosi, Amelii, Zuzannie, Marcie, dwóm Wiktoriom, Natalii, Matyldzie, Marcie, Basi, Wiktorii, Katarzynie, Danielowi, Kamilowi, Martynie, Julii, Oli, Dominice, Wiktorii, ORAZ
  • Paniom ze świetlicy szkolnej: Ewie i Wiolecie;
  • Opiekunowi SU – Panu Danielowi i Pani Magdalenie;
  • Nauczycielce plastyki – Pani Ani;
  • Wychowawcom klas.

Koordynator: Jolanta Andrzejewska