Znowu „Czytamy na dywanie”

Czytanie dzieciom jest czynnością niemalże magiczną – zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera rozwój, a zarazem przynosi ogromną radość i cudowne wspomnienia.
Dlatego biorąc po uwagę te ewidentne walory czytania od wielu lat uczniowie klas młodszych kontynuują akcję „Czytanie na dywanie”.
Do udziału zapraszani są uczniowie ze starszych klas, pracownicy szkoły, rodzice, znane osoby, którzy czytają wiersze, baśnie, ale także bajki z ich dzieciństwa czy fragmenty swoich ulubionych książek. Jest to wspaniała okazja do wspólnego odkrywania magii książki, a zarazem spędzenia czasu w miłej atmosferze.
W piątek, 22.09 drugoklasiści zainaugurowali akcję „Czytanie na dywanie”. Zaprosili p. bibliotekarkę i wysłuchali fragmentu książki B. Kosmowskiej „Niezłe ziółko”. Akcję „Czytanie na dywanie” kontynuują również uczniowie z klasy 2a. Ich gościem była pani logopedka.

czytanie 3
czytanie 4
czytanie
czytanie 2