Zielony Ziemianin to ja!!!

Uczniowie klas 1-3 zostali zaproszeni i zachęceni do wspólnego świętowania tegorocznego Dnia Ziemi.
Ziemia z kosmosu wygląda jak niebieska kula. Nazywana jest nawet błękitną planetą. Nazwa i kolor pochodzi od wody. Gdyby nie woda, nic by na ziemi nie było, nie żyło, nie rosło, nie rozwijało się, po prostu nie istniało. Wszyscy mają wiele do zrobienia aby chronić naszą planetę nie tylko z okazji Dnia Ziemi.
23 kwietnia, w poniedziałek ubrania uczniów klas 1-3były w kolorach występujących na mapie czyli zielone, żółte, pomarańczowe czy niebieskie. Wszyscy mieli w planach i wykonywali zadania pożyteczne dla Ziemi. Najmłodsi kolorowali mega – kolorowanki, najstarsi rozważali co lub kto „gnębi” Ziemię i co możemy zrobić, aby rozwiązać te problemy. Wszyscy wzięli udział w sprzątaniu otoczenia szkoły i otrzymali medale Zielonego Ziemianina.