Wirtualne Święto Szkoły

6 stycznia 1850 roku urodził się Witold Zglenicki – geolog, nafciarz, filantrop,”- Patron Naszej Szkoły czyli Szkoły Podstawowej im. Witolda Zglenickiego w Woli Kiełpińskiej.
W ty roku przypada 170 rocznica urodzin tego Wielkiego Polaka, który dzięki swej charytatywnej działalności zyskał miano „ Polskiego Nobla , więc jako społeczność szkoły noszącej Jego imię postanowiliśmy tę doniosłą rocznicę uczcić w wyjątkowy sposób.
6 stycznia 2020 roku zainaugurowaliśmy obchody rozpoczynając realizację projektu „Urodziny Patrona”, którego celem było poszerzenie wiedzy na temat życia, działalności i dorobku Witolda Zglenickiego. Zespoły klasowe dokonały wyboru i rozpoczęły realizację różnorodnych zadań. Podsumowanie i prezentacja efektów miała mieć miejsce 29 maja w trakcie Święta Szkoły.
Mieliśmy gościć grono wyjątkowych osób, którym postać i dorobek Naszego Patrona jest bliski, miało być odświętnie i uroczyście, ale niesprzyjające okoliczności uniemożliwiły nam realizację tych planów. Nie mogliśmy realnie to uczciliśmy to święto wirtualnie przenosząc obchody do internetu.
Przestrzeń wirtualna daje wiele możliwości, ale ma też swoje ograniczenia. Mimo to staraliśmy się bardzo, a efekty można podziwiać na facebookowej stronie wydarzenia 170 rocznica urodzin Witolda Zglenickiego
Jak na prawdziwe Święto Szkoły przystało był hymn, były wiersze i wspomnienia, kwiaty i tort ( nie jeden) ale był i rap oraz różnorodne prezentacje, a wszystko ku czci Naszego Patrona.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w te nietypowe obchody – autorom niesamowitych prac – bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy do realnej, szkolnej rzeczywistości i będziemy świętować wraz zaproszonymi gośćmi, którym przekazaliśmy, że zaproszenia są aktualne, a my czekamy.