Warsztaty świąteczne

Wraz z rozpoczęciem grudnia Mikołajowym krokiem wkroczyliśmy w okres okołoświąteczny i czas przygotowań do świąt należało uznać za otwarty.
Organizowane zajęcia o tematyce bożonarodzeniowej i świąteczne warsztaty pozwalały poczuć nastrój zbliżających się świąt.
Klasa 4b ubrała piękną choinkę. Śpiewali kolędy i ogrzewali dłonie przy kominku
Już czujemy atmosferę Świąt.


W klasie 3b odbyły się warsztaty „Magia świąt zamknięta w słoiku” prowadzone przez rodziców. Trzecioklasiści dekorowali bombki, przygotowywali stroiki, wspólnie ubierali choinkę.

W klasie 1b zapachniało piernikami, bo pierwszoklasiści byli uczestnikami warsztatów dekorowania świątecznych pierniczków.

Uczniowie klasy 2b mieli (jak to sami określili) najsmaczniejsze warsztaty. Polegały one na tym, że uczestnicy ozdabiali wg własnego pomysłu pierniki. Radości było wiele, każdy później mógł skosztować takiego samodzielnie ozdobionego pierniczka.

Uczniów z klasy 3a i 3b odwiedziły panie bibliotekarki z Biblioteki w Serocku by… poprowadzić warsztaty świąteczne. Trzecioklasiści własnoręcznie wykonali bałwanki i wieńce, które podczas okresu świątecznego będą dekoracją w ich rodzinnych domach.

Świetlicowe przedświąteczne warsztaty rękodzieła też kusiły chętnych do działania.