Warsztaty prowadzone przez rodziców… Czy to możliwe?

Czy rodzice mogą mieć wpływ na tematykę zajęć dodatkowych w naszej szkole? Oczywiście, że tak! Co więcej, sami je przygotowują i prowadzą. Wszystko zaczęło się od zajęć organizowanych w ramach projektu „Szkoła Współpracy” i kontynuowanych w ramach projektu “Z kulturą w świat”.
Powoli stworzyła się i tworzy baza „fachowców”, czyli lista rodziców, którzy chcą podzielić się swoją pasją, wiedzą i umiejętnościami i prowadzili zajęcia w trakcie, których uczestnicy tworzyli ozdoby, upominki dla najbliższych, przedmioty użytkowe, nabywali nowe umiejętności jak np. pieczenie chleba, itp… W tym roku zajęcia się kontynuowane. Odbyły się już warsztaty plastyczne w klasie 2b, poprowadzone przez mamę Marcela i Mai, w czasie, których powstały piękne stroiki jesienne. Oferta warsztatów jest stale systematycznie poszerzana m.in.w ramach orientacji zawodowej o prezentacje różnych zawodów. Uczniowie klasy 3b mieli okazję gościć w swojej klasie tatę Mai – strażaka, który zdradził tajniki swojego zawodu i tatę Kasi – inżyniera, który salę lekcyjną zamienił niemalże w fizyczne laboratorium, w którym przeprowadził wiele doświadczeń i pokazał jak wynalazki ułatwiają ludziom życie. Dzięki zaangażowaniu rodziców udaje się realizować dodatkowe warsztaty, które dają możliwości uzupełnienia i poszerzenia treści nauczania, rozwój zainteresowań, a jednocześnie odpowiadają na potrzeby dzieci. Brawo nasi rodzice! Bardzo Wam dziękujemy, a w szczególności:IA.Świerczyńskiej, J. Koper, I. Stolarskiej, K. Cichej – Dziczek, E. Drzewiecka, S. Kaczyńska, J. Musińska, A. Gocławska, S. Latawska, M. Olik, S. Grzelak, A. Brejnakowskiej, M. Brejnakowskiej, M. Gramburg, B. Latawskiej, M. Olik, K. Karczmarczyk, A. Bąk, K. Bąk, W Kleczka, K. Gościckiej – Kmieć, M.Kozieł, M.Kwiatkowskiej, I.Lubińskiej, M. Szczepańczyk, J. Kwiatkowskiemu, R. Merchel, S. Mękarskiemu, A. Winnickiej, J.Winnickiemu, . Winnickiej, M. Buratowskiej, A. Wojtczak, A. Piotrowskieh, I. Olejnik, K. Klejnowskiej, K.Jakubiak, H. Sosnowskiej, A. Demkiewicz, J. Grzywie, I.Grzywacz, M. Malinowskiej, A. Mięgoć, A. Zubrzyńskiej- Motyka, M. Nałęcz M. Więch, M. Wiśniewskiej, M. Suska, J. Pierzchanowskiemu, A. Kobyłeckiej, M. Tańskiej, A. Pietrzak, M. Kowalskiej.
I oczywiście jak to bywa w takich przypadkach prosimy o jeszcze!!!