Szkolne obchody Święta Niepodległości

Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem długofalowym. Trwało aż 123 lata.
11 listopada 1918r. przypieczętowano ostateczną klęskę Niemiec, a nasz kraj ogarnął nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu.
W tym roku wyjątkowo uroczyście obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości.
10.XI uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele nosili biało-czerwone kotyliony, które podkreślały podniosły charakter obchodów i radość świętowania.
Tego dnia społeczności szkolnej został zaprezentowany program artystyczny pt:”Pociąg do wolności” Recytowane wiersze oraz śpiewane patriotyczne pieśni i okolicznościowe piosenki skłaniały do refleksji nad tragicznymi losami naszej Ojczyzny i trudną drogą Polaków do wolności, a także wyrażały hołd tym, którzy poświęcili dla Niej najcenniejsze, co mieli – życie.
Program mogli obejrzeli również goście uczestniczący w popołudniowych „Listopadowych posiadywankach przy kawie lub herbacie z poezją i muzyką w tle” oraz wierni zgromadzeni 11.XI w kościele parafialnym w Woli Kiełpińskiej na Mszy św. odprawianej corocznie w intencji Ojczyzny.
Nie był to jedyny sposób uczczenia przez uczniów naszej szkoły Święta Niepodległości. Tradycyjnie uczniowie wzięli udział w:
• przedstawieniu „Historia misia Wojtka”;
• uroczystej mszy w Woli Kiełpińskiej i zapaleniu zniczy pod pamiątkową tablicą w Woli Kiełpińskiej oraz Apelu Poległych na serockim rynku.
• Akcji „Szkoła „Do hymnu!”;
• 24.X z sukcesami w XXI Biegu Niepodległości;
• w konkursie „Słodkości dla niepodległości”
oraz przygotowali:
• fotograficzną wystawę „Wolność krzyżami mierzona”;
• kotyliony dla siebie i swoich bliskich.
Także przedszkolaki uczciły Narodowe Święto Niepodległości i o 11.11 uroczyście odśpiewały Hymn Polski, a także zaprezentowały zaprezentowały patriotyczne piosenki i wiersze, ukazując swoją radość z udziału w tym wielkim święcie.
A wszystko to po to, aby Święto Niepodległości, które jest świętem narodowym, państwowym, lokalnym… stało się świętem każdego z nas…