Szkoła: Do hymnu!

Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości otrzymało w naszej szkole niewątpliwie należną oprawę. Jeszcze w dniach poprzedzających 11 listopada na klasowych oraz korytarzowych tablicach pojawiły się okolicznościowe dekoracje związane ze 104. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W klasach młodszych oraz w świetlicy z wielkim zaangażowaniem przygotowywano elementy dekoracyjne: kotyliony i chorągiewki.
Uczniowie klas 4-8 realizując zadanie konkursowe „Kartki dla Niepodległej” przygotowali okolicznościowe kartki z życzeniami.
Ośmoklasiści po wycieczce wiodącej „Śladami bohaterów „Kamieni na szaniec” przygotowali i zaprezentowali fotoreportaże.
10 listopada 2022 roku, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w akcji „Szkoła do hymnu” czyli o godzinie 11:11 zaśpiewać wspólnie nasz hymn państwowy – „Mazurka Dąbrowskiego”.
Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej w 2018 r. pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. Jej celem jest włączenie naszej społeczności w obchody Narodowego Święta Niepodległości i oddanie hołdu naszym przodkom, dzięki którym, po 123 latach Polska wróciła na mapę Europy. Kulminacja uroczystych obchodów przypadła na piątek 11.XI kiedy delegacje uczniów wzięły udział w lokalnych obchodach Święta Niepodległości, w Apelu Poległych na serockim rynku oraz uroczystej mszy odprawionej w kościele parafialnym w Woli Kiełpińskiej.