Program dla szkół czyli mleko, owoce i warzywa w szkole w roku szkolnym 2022/2023

Od ubiegłego roku szkolnego programy Owoce i warzywa w szkole oraz Mleko w szkole zostały zastąpione nowym Programem dla szkół. Nowy Program dla szkół promuje wśród dzieci zdrową dietę, bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Jest adresowany do uczniów kl. I – V. W ramach nowego programu dzieci: otrzymują owoce i warzywa oraz produkty mleczne, biorą udział w działaniach edukacyjnych mających poprawić wiedzę uczniów na temat rolnictwa, pochodzenia żywności oraz zdrowych nawyków żywieniowych. W nasze szkole w programie bierze udział 175 uczniów z klas 1-5. Uczniowie korzystają z dostarczanych produktów : owoców i warzyw oraz mlecznych produktów. Dzieci spożywają mleko ,owoce i warzywa w klasie w obecności nauczyciela. Mleko i owoce otrzymuje każde dziecko, którego rodzice zadeklarowali udział w programie.

Deklaracja rodzica