„Posiadywanki przy kawie i herbacie – z muzyką i poezją w tle”

Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 10.XI o godz. 17.00 w naszej szkole odbyły się „Listopadowe posiadywanki przy kawie lub herbacie – z poezją i muzyką w tle” czyli okolicznościowe spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.
Zgromadzeni tego wieczoru w naszej sali gimnastycznej goście mogli obejrzeć przygotowany przez uczniów i nauczycieli program artystyczny pt:”Pociąg do wolności”, na który złożyły się przepiękne wiersze, pieśni i piosenki patriotyczne ukazujące drogę Polaków do wolności, do niepodległości. Okolicznościowych piosenek można było posłuchać ale również je pośpiewać wraz z innymi, a na zakończenie skosztować pysznych ciast przygotowanych przez uczniów i rodziców na konkurs „Słodkości dla niepodległości”. Wystawa fotograficzna „Wolność krzyżami mierzona”, nastrojowe oświetlenie oraz scenografia dopełniły niezwykłej całości.
Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym za uczestnictwo i stworzenie tej niepowtarzalnej atmosfery.