Orientacja i poradnictwo zawodowe w klasach 1-3.

Planowanie ścieżki edukacyjnej i rozwój kariery zawodowej jest procesem trwającym od wczesnego dzieciństwa i trwa przez całe życie człowieka. Dlatego dla dzieci i młodzieży zajęcia edukacyjno -zawodowe realizowane są już w szkole, by stopniowo przygotowywały młodego człowieka do wejścia w dorosłe życie. Orientacja i poradnictwo zawodowe dla dzieci zapoznają z różnorodnymi zawodami, szczególnie tymi z najbliższego otoczenia dziecka, zawodami ich rodziców i członków najbliższej rodziny i kształtują właściwe postawy dziecka wobec pracy ludzkiej.
Uczniowie klas 1-3 uczestniczą systematycznie w spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów by móc dowiedzieć się na czym polega ich praca.
We wrześniu i październiku odbyły się spotkania z:
– w klasie 1a i 1b z policjantem i strażnikiem miejskim;
– w klasie 2a z policjantką i fizjoterapeutką;
– w klasie 3b z fizjoterapeutką, a to dopiero początek roku. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy przyjęli zaproszenie wychowawców klas i co najważniejsze sprostali wyzwaniu.