Nasze przedszkolaki w „Krainie sztuki”

W roku szkolnym 2022/2023 Przedszkolaki z Woli Kiełpińskiej miały przyjemność brać udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Zabawa sztuką”. Ten projekt skupiał się na szeroko rozumianej sztuce, zwłaszcza sztukach plastycznych, takich jak malarstwo, rzeźba, architektura, rysunek, fotografia czy wzornictwo. Jego głównym celem było propagowanie sztuki w kontekście kluczowych kompetencji oraz zgodnie z pedagogiką freblowską.
W trakcie edycji 2022/2023 przedszkolaki miały możliwość realizacji różnorodnych zadań, które przyniosły im wiele radości i rozwijały ich twórcze myślenie, kreatywność, motorykę, orientację przestrzenną, umiejętności konstrukcyjne oraz umiejętność współdziałania w grupie. Zadania były atrakcyjne i dostosowane do każdej grupy wiekowej, co pozwalało na ich modyfikację i dopasowanie.
Poniżej przedstawiamy niektóre z zadań, które zostały zrealizowane w ramach projektu:

  • „RZUĆ WYZWANIE”: Przedszkolaki miały za zadanie znaleźć grupę rówieśniczą i zaproponować im konkretną aktywność artystyczną. Następnie dzieliły się efektami swojej pracy.
  • „TWAL” – malowanie linią/ myślenie linią: Dzieci miały okazję eksperymentować z różnymi liniami, tworząc unikalne prace plastyczne.
  • „NIETYPOWY PĘDZEL”: Przedszkolaki odkrywały, że tradycyjny pędzel nie jest jedyną opcją do malowania. Zastępowały go wacikami, pomponami, filcem, piórkami, włóczką, liśćmi, eksplorując różne tekstury i efekty.
  • „MONOCHROMATYZM”: Przy użyciu papieru kolorowego, kredek, farb i innych materiałów plastycznych, dzieci tworzyły prace w wybranej barwie i jej odcieniach, rozwijając wrażliwość na kolory.
  • „OLEJOWE ODKRYWANKI”: Dzieci odkrywały ukryty obraz poprzez malowanie olejami, doświadczając radości z odkrywania i twórczego procesu.
  • „SZTUKA ULICY”: Przedszkolaki miały okazję tworzyć sztukę na murach budynku oraz wystawiać swoje prace na siatce, czerpiąc inspirację z ulicznych dzieł sztuki.
  • „MALI ARCHITEKCI”: Dzieci wcieliły się w rolę małych architektów, korzystając z różnorodnych klocków o zróżnicowanych fakturach. Miały możliwość konstruowania i projektowania swoich własnych budowli, rozwijając przy tym umiejętności przestrzenne i zdolności konstrukcyjne.

Udział naszych przedszkolaków w projekcie ,,Zabawa sztuką” okazał się nie tylko fantastyczną zabawą, ale również cennym doświadczeniem edukacyjnym. Dzieci miały szansę odkrywać i eksperymentować z różnymi formami sztuki, rozwijając swoją wyobraźnię i zdolności artystyczne. Poprzez współdziałanie w grupie, dzieci uczyły się również wartościowych umiejętności społecznych, takich jak współpraca i komunikacja. Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych przedszkolaków w te różnorodne zadania artystyczne. Ich prace były pełne kreatywności, indywidualności i piękna. Wierzymy, że udział w projekcie ,,Zabawa sztuką” wzbogacił ich rozwój i otworzył nowe możliwości wyrażania siebie poprzez sztukę. Projekt ten doskonale wpisuje się w naszą filozofię edukacyjną, która stawia na rozwijanie różnorodnych kompetencji dzieci, a także kształtowanie ich wrażliwości artystycznej i umiejętności twórczego myślenia. Dzięki takim inicjatywom nasze przedszkole staje się miejscem, gdzie sztuka staje się integralną częścią codziennego życia i uczenia się. Zapraszamy do obejrzenia galerii wykonanych prac naszych małych artystów!

projekt_1
projekt_2
projekt_3
projekt_4
projekt_5
projekt_6