Narodowe Czytanie w klasach 1-3

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę – pozwala zdobywać i poszerzać wiedzę, pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, bawi. itd, itd… Ponieważ czytanie ma tyle zalet od lat uczestniczymy w różnorodnych przedsięwzięciach propagujących czytanie… tym razem była to akcja Narodowego Czytania organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. W czasie tegorocznej, 8 już edycji odbywającej się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości lekturą było Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Autor “Przedwiośnia” był jednym z najwybitniejszych polskich pisarzy przełomu XIX I XXw., ale pisał książki dla dorosłych, w których poruszał bardzo ważne tematy. Próbowaliśmy, ale musimy jeszcze kilka lat poczekać aby samodzielnie przeczytać jego utwory. Za to z przyjemnością wysłuchaliśmy fragmentów książek dla dzieci opowiadających o równie istotnych sprawach czyli „Asiuni” Joanny Papuzińskiej, która 2 lata temu gościła naszej szkole i „Piątki z zakątka” Krystyny Drzewieckiej. W czasie spotkania w Poczytalni zainaugurowaliśmy również swój udział w konkursie dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który ma nas inspirować do codziennego czytania. Do naszych sal zawitały Słodziaki i otrzymaliśmy albumy. Ciekawe kto da radę?