Lekcja w trzech językach

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, ale przygotowania rozpoczęły się dużo wcześniej, bo tuż po inauguracji roku szkolnego. W pierwszym dniach września, dla uczniów klas starszych SP został ogłoszony konkurs lingwistyczno – plastyczny. Uczestnicy wybierali kraj i wykonywali plakat promocyjny. Prace zgłoszone do konkursu musiały zawierać: nazwę wybranego państwa w języku urzędowym, wizerunki symboli narodowych oraz “znaków rozpoznawczych”, a także ciekawostki związane z tym krajem. Młodsi uczniowie podjęli się przetłumaczenia polskich przysłów na najbardziej popularne w Europie języki obce. Efekty ich pracy były eksponowane i można było podziwiać na korytarzach szkolnych. Zaś dla najmłodszych nauczyciele języków obcych przygotowali “Multi językową lekcję”. Uczniowie klas 1-3 brali udział w różnorodnych grach i zabawach leksykalnych, uczyli się w trzech językach piosenki “Panie Janie”, oraz poznawali atrakcje turystyczne i tradycje państw, w których język rosyjski, niemiecki lub angielski jest językiem urzędowym. Ale to nie była jedyna niespodzianka dla najmłodszych. Na zakończenie tego niezwykłego dnia uczniowie klas III gimnazjum zaprezentowali swoim młodszym kolegom przedstawienie “Czerwony Kapturek” w języku angielskim. Widownia, na której zasiedli uczniowie klas 3 SP była zachwycona i nagrodziła gimnazjalistów gromkimi brawami. Ale się działo, a następne multi językowe niespodzianki już…za rok. Good bye!!! Tschüss!!! Пока!
Brak automatycznego tekstu alternatywnego.