Grudniowe obchody świąt nietypowych w 1a

Grudzień obfituje w dni świąteczne – te tradycyjne jak Boże Narodzenie i te nietypowe typu Dzień Guzika na przykład.
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 1a dzięki obchodom dni takich jak Dzień Tanga, Skrzypiec czy Keyboardu coraz pewniejszym krokiem „wchodzą” w świat dźwięków, instrumentów, tańców czyli muzyki.

11 grudnia w Dzień Tanga pierwszaki z 1a poznawały kroki podstawowe popularnego tańca towarzyskiego jakim jest tango oraz historię jego powstania. Mieli okazję posłuchać brzmienia bandoneonu instrumentu podstawowego w tangu. Na koniec sami ubrani w ubrania w kolorach czerni i czerwieni, które nierozerwalnie kojarzą się z tangiem, próbowali swoich sił w tańcu.

13 grudnia pierwszoklasiści gościli Antoninę uczennicę klasy 4a, która w Dniu Skrzypiec zagrała mini recital na tym właśnie instrumencie. Pierwszaki poznały budowę instrumentu, sposób w jaki wydobywa się z niego dźwięki, posłuchali nagrania Kaprysu Paganiniego – wirtuoza skrzypiec oraz poznali postać najsłynniejszego lutnika Stradivariusa.

20 grudnia uczniowie poznawali brzmienie keyboardu i sposobu wydobywania z niego dźwięków. Prezentację prowadził Wojtek z klasy 4a grając m.in. kolędy, a pierwszaki włączyły się do wspólnego kolędowania. Mogli także posłuchać Kai – koleżanki z klasy, która z powodu choroby została w domu, ale połączyła się na Teams i zaprezentowała grając też na keyboardzie przygotowane utwory muzyczne. Każdy tego dnia mógł spróbować zagrać na tym instrumencie.