Mamy finalistę konkursu przedmiotowego z języka angielskiego….

W bieżącym roku szkolnym finalistą wojewódzkiego konkursu języka angielskiego – organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty – został nasz gimnazjalista, uczeń kl. IIIB – Jan Kurtycz.
Kuratoryjne konkursy przedmiotowe są organizowane z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem nauczania.
Aby zostać zakwalifikowanym do kolejnego – rejonowego etapu, uczestnik musiał zdobyć 80% punktów w etapie szkolnym, 90% punktów w etapie rejonowym by zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego, i 90% punktów w etapie wojewódzkim by zyskać tytuł laureata oraz co najmniej 60% punktów by zostać finalistą. Etap wojewódzki odbył się 19 lutego 2018 roku w Warszawie, do którego zakwalifikowało się 275 uczniów. Znalezienie się w tym znamienitym gronie nie należało do najprostszych zadań, co niewątpliwie świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu.
W minionych latach nasze gimnazjum mogło poszczycić się laureatami i finalistami w konkursie polonistycznym oraz finalistami w konkursach chemicznym i matematycznym, ale w konkursie języka angielskiego to pierwsze takie dokonanie.