Ferie, ferie i po feriach, ale w Dzierżoniowie fajnie było!

Niestety!!! Stało się!!! Ferie zimowe dobiegły końca!!!
Czas wolny się skończył, ale pozostały wspomnienia np. zimowiska w Dzierżoniowa.
W dniach 10 – 16.02.2020 r. w Dzierżoniowie przebywała 39 -osobowa grupa dzieci i młodzieży ze szkół z terenu naszej gminy. W składzie serockiej grupy wyjeżdżającej na zimowisko znalazła się również 9 – osobowa ekipa z naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Świąteckiej.
Program zimowiska był bardzo ciekawy bowiem gospodarze przygotowali wiele atrakcji. Uczestnicy w Zieleńcu pod okiem instruktora uczyli się i jeździli na nartach. Odwiedzili w Marianówku gospodarstwo agroturystyczne gdzie m. in. mogli pojeździć konno. Zwiedzali z przewodnikiem wrocławską Starówkę i Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju gdzie w trakcie warsztatów samodzielnie czerpali papier. Zajrzeli też do Polanicy – Zdroju by pospacerować po uzdrowiskowych deptakach.
Serocczanie tradycyjnie gościli również w dzierżoniowskim ratuszu gdzie spotkali się z Burmistrzem Dzierżoniowa p. Dariuszem Kucharskim, zwiedzili ratuszową wieżę i odwiedzili warsztat menniczy gdzie wybili własne monety.
Czas pobytu minął błyskawicznie, ale wspomnienia pozostaną na długo bo uczestnicy byli bardzo zadowoleni.