Dzień kropki – dzień kreatywności

15 września obchodzony jest Światowy Dzień Kropki. Dzień ten zawdzięczamy książce Petera Keynoldsa pt.”Kropka”. To historia dziewczynki – Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie. W tym dniu klasy 1-3 zainicjowały liczne aktywności by należycie uczcić ten wyjątkowy dzień, który zwany jest równiez dniem kreatywności. Np. kto jeszcze nie znał to dzięki w/w książce i filmowi poznał historię Vashi, wyszukiwał, łączył, malował czy pisał kropki.
Tego dnia kropki dominowały, bo pojawiły się na twarzach, ubraniach, w pracach plastycznych i zeszytach. Były duże lub małe, bardziej i mniej kolorowe, ale wszystkie miały doprowadzić do tego by dostrzegać i rozwijać swój talent bo oto przecież chodzi w Dniu Kropki.
A na zdjęciach w „kropkowych” dzialaniach pierwszacy – z klasy a i b.