Czytanie na dywanie

Czytanie na dywanie – czyli cykl zajęć dedykowany uczniom klas 1-3, których celem jest wprowadzenie dzieci w świat literatury, zachęcanie i zapraszanie rodziców do czytania dzieciom, kształtowania nawyku słuchania, eliminowanie negatywnych emocji, agresji, wyciszanie dzieci.
Comiesięczne, a czasem częstsze spotkania głośnego czytania przez rodziców są bardzo lubiane przez dzieci i są wydarzeniami czytelniczymi systematycznie popularyzującymi czytelnictwo. W tym roku cykl został zainaugurowali: w klasie 3a – tata Nel , w klasie 1b – mam Eryka, a w klasie 3b – mama Róży. Bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania na dywanie.
Nie musieliśmy długo czekać na kontynuację. W klasie 3a odbyły się już kolejne spotkania na dywanie i trzecioklasistom czytały – mama Julki i mama Natalki…