Czytanie jest OK!!! – nawet w grudniu

W grudniu zazwyczaj pochłaniają wszystkich całkowicie przygotowania do świąt, ale warto nawet w tak gorącym okresie poświęcić czas na… CZYTANIE. Dlaczego? Bo „Czytanie jest OK!!!” czego doświadczają na co dzień uczniowie klas 1-3.

W świąteczny nastrój pierwszaków z klasy 1b wprowadziła p. Magda Buratowska – nasz logopeda – czytając im w ramach akcji „Czytanie na dywanie” fragment „Opowieści wigilijnej”. Czyż czytanie nie jest OK????

W czasie przedświątecznym „Opowieść wigilijna” zawitała również do klasy 3b, a to za sprawą przedsięwzięcia „Czytanie jest OK” – i akcji „Starszy czyta młodszemu”. Trzecioklasistów odwiedziły starsze koleżanki: Łucja i Zosia z klasy 6a i przeczytały im wybrane fragmenty opowieści Charlesa Dickensa, dzięki czemu mogli poznać historię Scrooge’a.

W tym świątecznym czasie do klasy 2b zawitały sympatyczne panie z biblioteki w Serocki. Pani Kasie w ramach czwartego spotkania w ranach akcji „Czytanie na dywanie” przeczytała drugoklasistom baśń ” Dziewczynka z zapałkami” H. Ch. Andersena. Na pamiątkę wszyscy otrzymali pomysłowe zakładki do książek. Drugoklasiści dziękują za tak miło spędzony z nimi czas i maja nadzieję, że nie jest to ostatnie takie spotkanie.

Czytanie jest zawsze OK! (nawet tuż przed świętami) Potwierdza to akcja „Rodzinnego czytania” w klasie 3a. W minionym tygodniu (11.12-15.12) trzecioklasistom czytały p. Karolina Przybysz – mama Oliwii wraz z córką i p. Magdalena Buratowska – mama Zosi (tym razem sama). Zaproszone mamy czytały trzecioklasistom „Dzieci z Bullerbyn” i ” Klechdy domowe”.

Święta świętami a czytać trzeba umieć i promocji czytania nigdy dosyć. Pierwszoklasiści z klasy 1a wzięli udział w kolejnej edycji przedsięwzięcia Czytanie jest OK!. Tym razem w ramach akcji „Starszy czyta młodszemu” – Bartosz z klasy 4a czytał fragmenty książki „Opowieść wigilijna” wprowadzając w świąteczną atmosferę dobra i życzliwości.

Tuż przed świętami urokowi głośnego czytania poddali się też uczniowie klasy 2a, gdy mama Oliwiera – pani Edyta Kaźmiruk przeczytała im książkę „Legenda Mikołaja” w ramach akcji „Czytanie na dywanie”, a Maja Krzyczkowska, uczennica kl. 2a zrobiła koleżankom i kolegom niespodziankę i przeczytała książkę „ „Kiedy nadchodzi smutek”. Uczniowie z 2a bardzo lubią słuchać kiedy ktoś im czyta, ale czytać samodzielnie również.

Czyli jak zwykle działo się wiele w tym zakresie i nieważne, że grudzień, i że za chwilę święta. Czytanie to podstawa.