Chcemy być bezpieczni

5 października uczniów klas 1-3 odwiedzili niezwykli goście: p. Andżelika Kaczmarczyk – ze Straży Miejskiej w Serocku oraz starszy aspirant Marcin Matusiak, dzielnicowy z komisariatu w Serocku.
Zarówno strażnicy miejscy jak i policjanci angażują się w profilaktykę i systematycznie uczestniczą w spotkaniach z najmłodszymi by uświadomić im jakie zagrożenia mogą czyhać np.: podczas pobytu w domu bez opieki rodziców, w czasie spotkań z bezpańskimi psami, korzystania z internetuu, ponadto przekazać informacje o tym jak należy zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach i zwrócić uwagę na zasady wzywania pomocy korzystając z numerów alarmowych.
Goście byli mile zaskoczeni wiedzą, jaką posiadają uczniowie klas 1-3 na temat zasad bezpieczeństwa, zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych i udzielania I pomocy. W trakcie spotkań był też czas na ćwiczenia. Pierwszaki i drugoklasiści mogli sprawdzić w praktyce swoją wiedzę i pod czujnym okiem gości poćwiczyć bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Trzecioklasiści natomiast w trakcie spotkania mogli przypomnieć sobie obowiązujące w różnych sytuacjach zasady bezpieczeństwa, zadać wiele pytań związanych z tą tematyką i uzyskać fachowe odpowiedzi.
Spotkanie zakończyło się wręczeniem uczestnikom spotkań gadżetów odblaskowych oraz wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami.