„Cantate nobis” to znaczy… śpiewamy!

Chór liczy 41 osób; uczennice z klas 4-7 oraz klas gimnazjalnych IIA i IIB.
Działalność naszą opieramy głównie na opracowywaniu i prezentacji utworów muzycznych, które stanowią oprawę muzyczną akademii oraz uroczystości szkolnych.
Swój repertuar prezentujemy również w kościele parafialnym podczas środowiskowych obchodów świąt państwowych i kościelnych, np: 11.XI, Jasełka, Święto Darów Ziemi czy Świąt Bożego Narodzenia. W ubiegłym roku tj.2016/2017 braliśmy udział w projekcie edukacyjnym Akademii Chóralnej – „Śpiewająca Polska”, który polegał na udziale w konkursie chórów Regionu Mazowsza, w którym zostaliśmy wyróżnieni Srebrnym Pasmem; było to dla nas ogromne wyróżnienie i oczywiście radość. Braliśmy również udział w koncercie galowym 22.XI .2017 roku, który był uwieńczeniem całorocznego w/w projektu. Było to dla nas ciekawe, pełne nowych doświadczeń przeżycie. Dużo się nauczyliśmy, rozśpiewaliśmy, a przede wszystkim staliśmy się bardziej odpowiedzialni za swoją pracę. Przed nami kolejny semestr działalności i…. kolejne wyzwania.
A.Oleszko – opiekun chóru