3b z wizytą u strażaków

Zostać strażakiem to w dzieciństwie marzenie chyba każdego.
16 września uczniowie klasy 3b mogli to marzenie spelnić, bo odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Nowym Dworze Mazowieckim.
Mieli niecodzienną okazję poznać pracę strażaków z bliska. Byli w centrum dowodzenia, gdzie przyjmowane są wszystkie zgloszenia i wydawane dyspozycje, poznali dokładnie wyposażenie strażackich wozów bojowych, mogli nawet wsiąść do nich, a niektórzy szczęśliwcy odbyli krótką przejażdżkę.
Wielkie emocje wzbudziły zawody, w trakcie, których każdy na moment stał się „sikawkowym” i musial strącić pachołek strumieniem wody z węża strazackiego.
Po takim przeszkoleniu trzecioklasistom wręczono dyplomy młodego strażaka.
Wizyta u strażaków byla możliwa dzięki Tacie Szymka – Panu Cezaremu Bazga, zawodowemu strażakowi. Bardzo dziękujemy i wyrażamy swoje uznanie dla tych, którzy wykonują tę niezwykle odpowiedzialną pracę i pozdrawiamy wszystkich Strażaków, którzy towarzyszyli uczniom klasy 3b tym dniu.