馃尣馃尣馃尣馃尣馃尣LAS, LAS, a w lesie tym…. 馃尣馃尣馃尣馃尣

馃尣馃尣馃尣馃尣馃尣LAS, LAS, a w lesie tym…. 馃尣馃尣馃尣馃尣

Grupa Zaj膮czk贸w 馃悋 i Je偶yk贸w 馃 spotka艂a si臋 z pani膮 LE艢NIK , kt贸ra opowiedzia艂a dzieciom na czym polega praca le艣nika. Przedszkolaki dowiedzia艂y si臋 jak膮 wa偶n膮 rol臋 dla ludzi i zwierz膮t spe艂nia las oraz 偶e ka偶dy nawet ma艂y przedszkolak mo偶e pom贸c le艣nikom dba膰 o lasy i zwierz臋ta, by nam wszystkim 偶y艂o si臋 lepiej. Teraz ju偶 wszyscy wiemy jak mo偶na przyjemnie sp臋dza膰 czas w lesie, co nam wolno w nim robi膰, a czego nie nale偶y.
       Z wielkim entuzjazmem dzieci w艂膮czy艂y si臋 do zabawy w „Poszukiwanie le艣nych skarb贸w i oznak Jesieni”, przeprowadza艂y wnikliwe obserwacje przyrodnicze, zadawa艂y du偶o pyta艅 by m贸c poszerza膰 swoj膮 wiedz臋. W trakcie le艣nej penetracji terenu natkn臋li艣my si臋 na miejsce tragicznej 艣mierci 2 m艂odych pilot贸w. Nauczyli艣my si臋 jak oddawa膰 ho艂d pami臋ci poleg艂ym. Spacer po lesie okaza艂 si臋 warto艣ciow膮 lekcj膮, z kt贸rej ka偶dy wyni贸s艂 co艣 dla siebie. Na艂adowani energi膮 z le艣nych drzew, z pe艂nymi kieszeniami jesiennych skarb贸w i zdecydowanie dotlenieni wr贸cili艣my do Naszej Le艣nej Akademii by podzieli膰 si臋 wra偶eniami z m艂odszymi przedszkolakami oraz rodzicami. Tym samym zrealizowali艣my pierwsze zadania Og贸lnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Jestem ma艂ym przyjacielem przyrody”.