Start Aktualności Szkolne wieści Powitaliśmy wiosnę, i to jak!
Powitaliśmy wiosnę, i to jak! PDF Email
sobota, 24 marca 2012

Pierwszy dzień wiosny powitał wszystkich drobnym deszczem, ale nikt nie miał zamiaru spuszczać nosa na kwintę i z tego powodu poddać się melancholijnemu nastrojowi, bowiem już od wczesnego ranka trwały przygotowania, do pożegnania naprzykrzającej się zimy i powitania upragnionej wiosny.


Gimnazjaliści przejęli władzę w szkole, aby od zaraz wprowadzić wiosenne porządki. „Wiosennym – jednodniowym” Dyrektorem ZSP został Kuba Korytkowski, wspierali go dwaj wicedyrektorzy – Klaudia Jończyk i Michał Jankiewicz. Zaś sekretariat we władanie objęła Angelika Domańska. Pod „wiosenno – gimnazjalnymi” rządami dopiero zaczęło się dziać.

  • Przedszkolaki witały wiosnę poetycko biorąc udział w konkursie recytatorskim;
  • Zobacz większe... Zobacz większe...

  • Uczniowie klas 1-3SP stanęli do Wiosennego Turnieju. Na „wiosennych przystankach” zorganizowanych przez wychowawców oraz rodziców pierwszo-, drugo- i trzecioklasiści brali udział w różnorodnych konkurencjach, w których zdobywali wiosenne punkty. Następnie, jak tradycja każe najmłodsi uczniowie naszych szkół w barwnym korowodzie wyruszyli poza teren szkoły, aby tam spalić Marzannę i w ten sposób na dobre rozprawić się z utrapioną zimą.
  • Zobacz większe... Zobacz większe...

  • W tym samym czasie w sali gimnastycznej wiosenne potyczki toczyli uczniowie klas 4-6SP. Na dobry początek grupa teatralna „Szansa” zaprezentowała przedstawienie kabaretowe pt: „Migawki zza szkolnej ławki”. Młodzi aktorzy rozbawili publiczność ukazując szkolną rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Czwarto-, piąto- i szóstoklasiści świetnie bawili się biorąc udział w różnych konkursach, m.in. prezentując oryginalne stroje, śpiewając wesołe piosenki, własnoręcznie wykonując tradycyjne Marzanny, a wszystko to oczywiście w wiosennym klimacie.
  • Zobacz większe... Zobacz większe...

  • Gimnazjaliści, jak na ich poważny wiek przystało witali wiosnę w naukowym stylu, gdyż właśnie 21 marca uczniowie klas II przedstawiali efekty swojej pracy w ramach realizacji zespołowego projektu edukacyjnego, którego temat wiodący brzmiał „Ludzie z pasją”. Uczestnicy projektu udowadniali, że ludzie z pasją mają wpływ na swoje najbliższe otoczenie, środowisko lokalne, a także, że pasja pozwala im pokonać własne słabości. W swych pracach gimnazjaliści zaprezentowali sylwetki: Zbigniewa Religi, Jaśka Meli, Mikołaja Kopernika, Martyny Wojciechowskiej, Adama Małysza i Izaaka Newtona.
  • Zobacz większe... Zobacz większe...

  • Uczniowskie zmagania pożegnalno - zimowe i powitalno - wiosenne zakończyło spotkanie społeczności szkolnej i wręczenie statuetek Najkulturalniejszym Uczennicom i Uczniom Anno Domini 2012 naszych szkół.
Zobacz większe... Zobacz większe...

Brak słońca i mała mżawka nikogo nie przestraszyły i nie zniechęciły. Po takim powitaniu wiosna na pewno rozgości się u nas na dobre.